top of page
Osmanlı Mirası Konak

Osmanlı Mirası Konak

Kervansaray Otel, 11 odalı tarihi bina ve 9 odalı tarihi bina ile özdeş dokuda yapılmış ek bina olmak üzere 2 binadan oluşmaktadır. 3.85 m. tavan yüksekliğine sahip tarihi bina odaları, misafirlerimize ayrı bir ferahlık sunmaktadır.

Bahçe

Bahçe

İnsanın içini rahatlatan, huzurun adresi yeşiller içinde bir bahçe

Tarihi Doku

Tarihi Doku

Osmanlı döneminde Çanakkale'nin son kadısı Abdürrahim Efendi'nin konağında, o dönemin dokusunun bugünlere bozulmadan geldiği odalarda konaklayın.

Lezzeti Deneyin

Lezzeti Deneyin

Kervansaray Otel'in gizli bahçesinde enfes öğle ve akşam yemeğini deneyin

Açık Büfe Kahvaltı

Gizli Bahçe

Klima

Çalışma Masası

Ücretsiz Wi-fi

Tarihi Doku

Özel Banyo

Çamaşır Servisi

Ütü Servisi

Çanakkale'nin Merkezinde Tarihi Yolculuk 

1903 yılında inşa edilen Çanakkale Kervansaray Hotel, tarihi dokusu, Osmanlı-Rum mimarisi, yüksek tavanlı odaları ve enfes bahçesiyle Çanakkale merkezde bulunan Turizm Bakanlığı’nca onaylı tarihi özel belgeli otelidir. Çanakkale Kervansaray Ulusal ve uluslararası birçok seyahat kitabında Çanakkale’nin en iyi konaklama alternatifi olarak gösterilmektedir. Çanakkale Kervansaray Hotel, tarihi dokusu korunarak Çanakkale’nin ilk özel belgeli oteli olarak faaliyete geçmiş, 2006 yılı Nisan ayı itibariyle tarihi binayla aynı karakterde ek bir bina yapılarak 20 odalı bir tesis haline gelmiştir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde, dönemin son Çanakkale Kadısı Abdürrahim Efendi'nin çocuklarına bıraktığı bu konak, 3 kuşak boyunca ailesi tarafından kullanılmıştır. Otelimizin dış cephesi 1903 yılında İtalya'nın ünlü bir fabrikasında özel olarak üretilmiş tuğlalarla örülüdür. İç dekorasyon ise ahşap ağırlıklı havasıyla tarihini yaşatmaktadır.

 

Neden Biz?

 

  • Çanakkale'deki Tek Special Class Hotel

  • Osmanlı Devletinden Kalma Miras

  • Şehrin Tam Merkezinde

  • Gizli Bahçesi ile Doğayı Yaşayın

  • Zengin Çeşitli Kahvaltının Tadına Varın

  • Bir Çok Turizm Kitabında En İyi Konaklama Alternatifi

bottom of page